Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Kasia P. 2016-10-04 22:16:24
Autor zdjęcia/źródło: mat. promocyjne
Ilość biegów, rodzaj opon czy geometria ramy to elementy, o których warto pomyśleć na samym początku. Tak, tak, nasuwa się tutaj zdanie: kobietą jestem i nic co babskie nie jest mi obce, jednak odstawmy na moment wybór między pudrowym różem oraz miętą i przyjrzyjmy się aspektom technicznym. Modne rowery damskie powinny być przede wszystkim funkcjonalne i bezpieczne.
W jeździe po mieście najważniejsza jest wygoda, niezależnie od stroju czy pogody. Typowy rower miejski dzięki swojej budowie umożliwia jazdę z wyprostowaną sylwetką. Drogie Panie – to najbezpieczniejsza opcja dla Waszych dekoltów. Inna propozycja to zakup roweru trekkingowego. Taki model ma nieco inną ramę i wymusza lekkie ugięcie tułowia, w zamian umożliwia za to szybszą jazdę i większy komfort podczas przemieszczania się po pagórkowatym terenie. Istotnym elementem jednośladu są biegi. W rowerach miejskich najczęściej spotykane są mechanizmy trzy lub siedmiobiegowe.
Solidność wykonania to podstawa, zwłaszcza w rowerach, którymi przemieszczamy się na co dzień, niezależnie od panującej aury. Producenci oferują rowery wykonane ze stali, aluminium lub karbonu. Z reguły najtańsze są ramy stalowe. Wersje aluminiowe są odporne na korozję dużo lżejsze od stalowych, lecz droższe. Rowery z włókien węglowych są zdecydowanie najbardziej wytrzymałe i najlżejsze, niestety cena dla amatorów może okazać się zaporowa.
Kobiety kochają detale, bez względu na to czy chodzi o ubiór, stylizację wnętrz czy dekorację przyrządzonej potrawy. Czemu by więc nie wykazać się przy wyborze roweru? Szeroki asortyment, zwłaszcza w sklepach internetowych, pozwala skomponować prawdziwe cacko. Dla Pań ceniących sobie wygodą najlepszym udogodnieniem będzie napędzanie silnikiem. Dzięki temu rowerzystki nie zmęczą się tak jak podczas jazdy tradycyjnym jednośladem, zachowując przy tym idealny makijaż i ubiór. Właścicielki małych mieszkań oraz panie jeżdżące na rowerach do biura mogą także postawić na dobrze znane, udoskonalone składaki. Ta opcja umożliwia schowanie jednośladu w pracy, przewiezienie komunikacją miejską i przechowywanie nawet w niewielkiej kawalerce.
Zgadzacie się z powiedzeniem, że diabeł tkwi w szczegółach? Jeśli tak połączcie funkcjonalność z estetyką i dobierzcie do swojego roweru koszyk, dzwonek, pokrowiec na siedzenie oraz nakładki na wentyl w ciekawych kształtach np. malinki, muffiny czy kostki do gry.
Oprócz mody i wygody podczas jazdy na rowerze ważne jest także bezpieczeństwo. Planując jazdę o późnych porach warto zaopatrzyć się w odpowiednie oświetlenie. Wiedziałyście, że producenci oferują nawet bezprzewodowe kierunkowskazy? A co powiecie na antypoślizgowe pedały? Okazuje się, że dzięki odpowiedniemu wyposażeniu nawet jazda w deszczu i nocą może być całkiem przyjemna.
Damski rower miejski różni się od innych tym, że imponuje dodatkami i kolorem, a tym samym oddaje osobowość i styl właścicielki. W tym sezonie kobiety najchętniej wybierały modele w pastelowych odcieniach, na czele z miętowym i ecru. Panie podobnie jak w codziennych stylizacjach zwróciły także uwagę na kolory roku Pantone - Rose Quartz i Serenity. Modne rowery obowiązkowo muszą być zaopatrzone w zabezpieczenie przerzutek i szprych. Dzięki temu ich właścicielki mogą jeździć na nich w spódnicach i sukienkach. Taki obraz, typowy dla amsterdamskiej czy kopenhaskiej ulicy to kwintesencja stylu i klasy! Warto przy tym dowiedzieć się czym jest termin "cycle chic".
Zapoznaj się również z poradnikiem: Jak dobrze wybrać miejski rower >>
Są rzeczy, na których nie warto oszczędzać i rower do nich należy. Oczywiście nie mówimy tu o przepłacaniu i kupnie wyczynowego sprzętu dla „niedzielnego” rowerzysty. Rower musi jednak spełniać wspomniane wcześniej kryteria, a także trafić w gusta przyszłej posiadaczki.
Jeśli jednoślad jest naszym jedynym środkiem transportu i będziemy go używać niezależnie od pogody, koniecznie zwróćmy uwagę na materiał i sposób wykonania. Za modny model dobrej jakości zapłacimy od 500 do 1700 zł. Wersje elektryczne jednośladów zaczynają się od 3000 zł. Zaoszczędzić można kupując używany sprzęt. Ta opcja jest dobra dla osób, które obawiają się kradzieży i często zostawiają swój rower w niepewnych miejscach. Planując zakupy należy zawrzeć w budżecie także niezbędne dodatki i akcesoria takie jak kosz, sakwy, osłona na szprychy czy zapięcie rowerowe.
Agulaa 2018.04.18 14:16
A przerabiał ktoś rower na elektryczny? Ostatnio widziałam takie baterie z silnikami, które można zamontować do roweru i korzystać z nich na zasadzie roweru elektrycznego podobno wspomaganie nawet do 45 km/h mogą mieć, więc to całkiem sporo moim zdaniem. ;)
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.